Переклад інструкцій не проблема!

Нерідко буває так, що в комплекті до нового пристрою не додається інструкція по його експлуатації. Як же бути, якщо є такого роду документ, в якому виробник не додав переклад рідною для користувача мовою? Як вчинити в даній ситуації? Спробуємо розібратися і порадити різні варіанти.

Можливо, переклад інструкції можна відшукати в Інтернеті?

Нерідко Інтернет дійсно ефективний помічник в такому питанні. Необхідно спробувати ввести в будь-яку пошукову систему повну назву купленого пристрою або його артикул. Найчастіше паперового виду інструкції дублюються і в електронному форматі на сайті виробника на різних мовах. Коли на Інтернет-ресурсі виробника не завантажена інструкція, відмінне рішення — форум прихильників даного ґаджета. Форуми дозволяють відшукати всю необхідну інформацію для потрібного пристрою: від розшукуваних інструкцій і рекомендацій по користуванню до кастомних прошивок.

Самостійний переклад за допомогою програми

Не допоміг пошук в Інтернеті? Тоді на допомогу сучасні автоматичні перекладачі.

Той же Google або Яндекс — затребувані інструменти в усуненні мовних бар'єрів. Маючи друкований оригінал інструкції, звичайно, доведеться докласти певних зусиль: набрати іноземний текст. Зате, володіючи електронною версією, переклад в рази полегшується. Можна знайти сервіси (наприклад, onlinedoctranslator), які приймають великі файли і віддають натомість перекладений документ за умови збереження і оригінального формату.Може скористатися послугами професіоналів?

Якщо вищевикладені рекомендації не допомогли або спочатку йшов пошук "живого" перекладача, можна спробувати скористатися послугами приватного лінгвіста або бюро перекладів. Постараємося уявити, як плюси, так і мінуси того й іншого варіанту.

Світ фрілансу

Інтернет заполонений людьми, що займаються перекладами приватно. Такого плану людей прийнято називати фрілансерами. Можна звернутися за допомогою до них.

Плюси даного варіанту підходу

 • Ціни на послуги фахівців-фрілансерів в середньому нижче, ніж у бюро перекладів.
 • Приватники, як правило, беруть оплату за фактом виконаної роботи.
 • Замовник сам контролює процес вибору і тестування перекладача.

До мінусів можна віднести:

 • Фрілансерів чимало, але необхідну кандидатури знайти не легко.
 • Не розбираючись в спеціальній термінології, протестувати обраного лінгвіста проблематично.
 • Коли не тільки потрібен переклад, а, наприклад, і верстка, є ймовірність, що потрібно буде шукати ще й верстальника.
 • Можливі проблеми з укладенням офіційного договору. Фрілансерів, що мають статус ПП, насправді не так багато у нас.
 • Якщо необхідний терміновий переклад, та ще й великого обсягу, доведеться самостійно об'єднувати для роботи цілий ряд фрілансерів в команду.

Звернення в перекладацьку компанію

Бюро перекладів це організації, що збирають під своєю егідою команди з лінгвістів, коректорів, редакторів, інколи дизайнерів, верстальників і продають їх послуги.

Плюси

 • Бюро мають в штаті фахівців різного, в тому числі вузького профілю, тому можна замовити в такій компанії не тільки переклад, але і допустимо оформлення «один в один».
 • Бюро беруть пошук і тестування лінгвістів на себе.
 • Коли потрібен терміновий переклад, підбором команди, глосаріїв і зведенням частин текстової інформації воєдино займається безпосередньо бюро, а не замовник.
 • Бюро укладають договори і при необхідності надають бухгалтерські документи.
 • Як правило, компанії хвилюються за свою репутацію і не втікають при появі складнощів.
 • Найімовірніше, рівень сервісу буде значно вище, ніж у знайденого фрілансера.

Мінуси такого варіанту

 • Послуги бюро в основному дорожче, ніж у фахівців на фрілансі.
 • Можливо, умови оплати, партнерства будуть не настільки гнучкими, як би хотілося.
 • На жаль, є ризики і тут нарватися на низькокваліфікованих перекладачів, які не настільки володіють знаннями і великою практикою, наскільки заявлено в рекламі або взагалі являються шахраями. Перш ніж звернутися за послугами в конкретне бюро, необхідно вивчити його репутацію, відгуки про нього в Інтернеті від попередніх клієнтів.

Рекомендації, відгуки та оцінка роботи повинні бути у відкритому доступі і, безумовно, достовірними.

Як же бути тоді? Однозначно не можна сказати, до кого краще звернутися: в бюро або до фрілансера. З точки зору рівня якості перекладів провали можуть бути у всіх. Але якщо важливо, щоб послуги надавалися офіційно, швидше за все, доцільніше звернутися в бюро, тому як фрілансерів, у яких є статус ФОП, не так часто можна зустріти. Вибір, звичайно, залишається завжди за замовником.

Замовлення зворотнього дзвінка
Відправити